Wczesnym rankiem spotkali się przy kawie, by rozmawiać o biznesie. Na zaproszenie mysłowickiego magistratu przedsiębiorcy spotkali się w Szybie Bończyk, by uczestniczyć w prelekcjach, podczas których mieli okazję dowiedzieć się, czym jest konstytucja dla biznesu, a także jakie konsekwencje wiążą się z łamaniem prawa konkurencji.

Ludzie biznesu chcą rozmawiać i zawsze rozmawiają. Ludzie, którzy przychodzą mówią, że zawsze można czegoś nowego się dowiedzieć – mówi prezydent Edward Lasok

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji przygotowanej przez urzędniczkę z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która przestrzegła przedsiębiorców przed zmowami przetargowymi i wyjaśniła, jak kształtują się przepisy z zakresu prawa konkurencji. Jednym z tematów spotkania była także tzw. Konstytucja Biznesu, która zastąpiła ustawę o swobodzie działalności gospodarczej.

Jak najbardziej, są to akty normatywne, z którymi powinien zapoznać się każdy przedsiębiorca, ponieważ jest to podstawa jego funkcjonowania. Każdy będzie mógł sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jest to tylko przypudrowana ta dotychczasowa rzeczywistość, czy rzeczywiście jest to rewolucja zapowiadana przez rząd i samego premiera Mateusza Morawieckiego – mówi Wojciech Piątek z firmy Konsyliar, doradztwo prawne i gospodarcze

Tego dnia przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się także, jak reklamować swoją firmę w internecie. Wszyscy zainteresowani mogli również odwiedzić mysłowicki magistrat, gdzie pojawili się pracownicy Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z poradami, jak pozyskać unijne dofinansowania.