Jak ostrzegają synoptycy, nad Śląskiem silniej zawieje wiatr. W czwartek wieczorem oraz w nocy wiatr może wiać w porywach nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Synoptycy przewidują, że zjawisko wystąpi od godz. 17:00 w czwartek 5 października do godz. 02:00 w piątek 6 października.

– Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 55 km/h, z porywami do 100 km/h, początkowo południowo-zachodni, skręcający na zachodni – informuje Michał Solarz, dyżurny synoptyk IMGW

Silniej powieje nie tylko nad Śląskiem, ale też i przez całą południową Polskę. Wichury rozpoczną się po południu i wieczorem na zachodzie Polski i będą się przemieszczać w kierunku wschodnim. Wiać będzie głównie z południowego zachodu, a następnie z zachodu. Na Śląsku będzie pochmurno i deszczowo. Temperatura od ok. 10°C w ciągu dnia do ok. 12/13°C wieczorem. Gwałtowny spadek ciśnienia z 1020 do ok. 1000 hPa.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%

Przy takiej prognozie warto pamiętać, by nie parkować pod drzewami oraz by zabezpieczyć przedmioty, które luźno leżą na balkonach oraz w ogrodzie.