16 października scena MOK Brzezinka wypełni się dźwiękami nowoczesnego jazzu. Na scenie wystąpi kwintet Kosmos , których tworzy utwory z mieszanką yassu, hip-hopu i muzyki improwizowanej.
Zespół Kosmos to grupa, która wyróżnia się nie tylko eklektycznym brzmieniem, ale również świeżym spojrzeniem na jazz. Akustyczne instrumenty w ich utworach splatają się z elektroniką, tworząc kompozycje pełne energii i nieoczywistych kontrastów. W ubiegłym roku zdobyli uznanie krytyków, zajmując trzecie miejsce w plebiscycie JazzPress, a także wygrali pierwszą edycję WesJazz Competition i dotarli do finału 25. Bielskiej Zadymki Jazzowej.
Kwintet tworzą Jan Ostalski, który gra na kornetach, flugelhornie i syntezatorach, Iwo Tylman grający na saksofonach, Stanisław Szmigiero odpowiedzialny za fortepian i syntezatory, Kamil Guźniczak grający na kontrabasie oraz Kacper Kuta, który prowadzi perkusję.
Koncert zespołu odbędzie się 16 października o godz. 19 w filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Brzezince, przy ul. Laryskiej 5.
Bilety na koncert są dostępne w przedsprzedaży w cenie 60 zł w serwisie kupbilecik.pl i w kasach MOK. W dniu koncertu w kasie będą kosztowały 65 zł.
To wyjątkowa okazja, aby na żywo zobaczyć i usłyszeć jedną z najbardziej obiecujących grup młodej sceny jazzowej w Polsce. Więcej informacji o zespole i ich muzyce można znaleźć na stronie linktr.ee/kosmosquintet oraz na www.kosmosquintet.com.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












