W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi postanowiliśmy porozmawiać z kandydatami na urząd prezydenta Mysłowic. Do udziału w przedwyborczych programach zaprosiliśmy wszystkich kandydatów. Czas na rozmowę z urzędującym prezydentem Edwardem Lasokiem, który ubiega się o reelekcję.

Program #wybory2018 współtworzony jest przez dziennikarzy: Telewizji Mysłowice itvm.pl, miesięcznika Gazety Mysłowickiej oraz tygodnika Co Tydzień podzielony został na kilka bloków. Na początek kandydat przedstawia swoją osobę, a następnie odpowiada na pytania dziennikarzy. Te dotyczą zagadnień: rewitalizacja miasta, rekreacja oraz finanse. Kandydat losuje także jedno pytanie ze wszystkich, jakie nadesłali mieszkańcy. Na zakończenie pytanie zadaje jeszcze prowadzący program.

Do udziału w przedwyborczych programach zaprosiliśmy wszystkich kandydatów. Zaproszenie przyjęło czworo z pięciu zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej. Jako jedyny zaproszenia nie przyjął Dariusz Wójtowicz z Komitetu Wyborczego Wyborców Dariusz Wójtowicz, natomiast dr Tomasz Papaj nie zaakceptował formuły programu i po odczytaniu oświadczenia opuścił studio.

Emisja nagranych programów następuje według kolejności, jaką ustalił wynik losowania. Jedynie z uwagi na upublicznienie przez p. Tomasza Papaja w mediach społecznościowych nagrania z niepełnym zapisem programu, postanowiliśmy przyśpieszyć termin publikacji pierwszego spotkania – zamiast w sobotę nagranie zostało opublikowane już w piątek.

Kolejność emisji:

  • piątek 12.10 – Tomasz Papaj, Prawo i Sprawiedliwość
  • niedziela 14.10 – Wojciech Król, Koalicja Obywatelska
  • poniedziałek 15.10 – Edward Lasok, Mysłowickie Porozumienie Samorządowe
  • wtorek 16.10 – Jarosław Stopa, Sojusz Lewicy Demokratycznej