Funkcjonariusze mysłowickiego aresztu kolejny rok z rzędu uczestniczyli pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Funkcjonariuszy, Pracowników Służby Więziennej i ich Rodzin na Jasną Górę była już 22. pielgrzymką więzienników do Częstochowy.
Msza święta, w której uczestniczą pątnicy, jest szczególna – celebrują ją bowiem kapłani, którzy na co dzień pełnią posługę duszpasterską w więziennych murach. Znają oni dobrze trudy i zagrożenia jakie niesie ze sobą nasza służba – trudna i często niedoceniana społecznie.
Podczas tegorocznego nabożeństwa uczestnicy modlili się w intencji czynnych zawodowo funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa, ich rodzin a także zmarłych więzienników. Uroczystość zakończyła się celebracją drogi krzyżowej, odprawionej na wałach jasnogórskich.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













