fot.arch.itvm.pl

W Mysłowicach zakończyło się liczenie głosów oddanych na kandydatów do rady miasta w niedzielnych wyborach samorządowych. Jak wynika z oficjalnego protokołu, największy sukces w wyborach samorządowych w Mysłowicach odniosła Koalicja Obywatelska czyli ugrupowanie Wojciecha Króla – to właśnie ten komitet wprowadzi do rady aż 10 radnych zyskując rekordowe poparcie ponad 10 tysięcy mysłowiczan. 6 mandatów zdobył PiS, KW Dariusza Wójtowicza 4 mandaty, a 3 mandaty przypadły Mysłowickiemu Porozumieniu Samorządowemu Edwarda Lasoka.

Koalicja Obywatelska z największym zaufaniem mysłowiczan

Największą sympatię mysłowiczan zyskali kandydaci ugrupowania Wojciecha Króla, na których swój głos oddało 10 236 mysłowiczan. Jest to odznaczający sukces komitetu Króla – żaden z innych komitetów nie przekroczył liczby 10 tysięcy głosów. Taka liczba głosów przełożyła się na dziesięciu radnych w 23-osobowej radzie.

Co prawda cztery lata temu 10 radnych do rady miasta wprowadziło Mysłowickie Porozumienie Samorządowe, jednak wtedy w Mysłowicach odnotowano niższą  frekwencję wyborczą – do urn udało się mniej mieszkańców.  W poprzednich wyborach na ugrupowanie prezydenta Edwarda Lasoka głos oddało 6504 mieszkańców, czyli o 3723 głosów mniej niż przy tegorocznych wynikach Koalicji Obywatelskiej.

PiS drugi, KW Dariusz Wójtowicz trzeci

Drugi wynik z 7680 głosami uzyskał komitet Prawa i Sprawiedliwości, którego kandydatem na prezydenta był Tomasz Papaj. Trzeci wynik z 6777 głosami należy do radnych Komitetu Wyborczego Dariusza Wójtowicza, a czwarty z liczbą 4434 głosów do Mysłowickiego Porozumienia Samorządowego. Swoich reprezentantów do rady nie wprowadzili Niezależni oraz SLD.