W trakcie czterodniowej akcji „Znicz 2015″ nad zapewnieniem bezpieczeństwa czuwało 191 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. W tym czasie doszło do 12 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy poruszali się pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości.
W czasie trwania akcji „Znicz 2015″ do służby na mysłowickich drogach skierowanych zostało 191 policjantów oraz 6 funkcjonariuszy straży miejskiej. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób wybierających się w podróż i odwiedzających groby najbliższych. W trakcie prowadzonych działań policjanci odnotowali 12 kolizji, nie doszło do żadnego wypadku – informuje asp. Dariusz Opatrzyk z KMP w Mysłowicach
Stróże prawa zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Odnotowano również trzy przypadki w których:
- kierujący poruszał się pojazdem pomimo cofniętych wcześniej uprawnień,
- kierujący prowadził swój pojazd pomimo wydanego zakazu sądowego,
- kierowca przekroczył w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość o 50 km/h
Mundurowi nie tylko dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Także przy samych cmentarzach pojawiły się patrole, które pilnowały ładu i porządku publicznego.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



