Kryminalni z Mysłowic zatrzymali dwóch 17-letnich włamywaczy. Jak ustalono, młodzi złodzieje włamywali się do altan letniskowych znajdujących się na terenach kilku ogrodów działkowych naszego miasta. Przyznali się w sumie do 23 czynów.
-W okresie od maja do września dwaj sprawcy w wieku 17 lat nękali działkowiczów licznymi włamaniami do altan na terenie kilku ogrodów działkowych w Mysłowicach. Z działek letniskowych włamywacze kradli najczęściej drobne rzeczy będące na ich wyposażeniu. Podczas swojego kolejnego włamania przy ul. Huta Rozalii, zostali zaobserwowani przez działkowiczów. Dzięki zdecydowanej postawie właścicieli działek i szybkiej reakcji policji, nieletnich włamywaczy zatrzymano.- informuje asp. Dariusz Opatrzyk z KMP w Mysłowicach
Dwóm młodym mieszkańcom Mysłowic, przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem, a także usiłowania włamań. Przyznali się w sumie do 23 zarzucanych im czynów. Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



