Wystawa dzieł sztuki, które będzie można kupić, pomoże małej mysłowiczance Lence Surmie w dalszej walce z nowotworem mózgu.
O dzielnej Lence słyszał chyba każdy mieszkaniec naszego miasta. Co więcej, chyba każdy z nas włączył się w pomoc dla dziewczynki, która od czterech lat walczy ze złośliwym guzem mózgu: wyściółczakiem anaplastycznym. Dzięki licznym zbiórkom, koncertom i rozmaitym akcjom charytatywnym Lenka mogła wyjechać do Wiednia, gdzie poddaje się nowatorskiej terapii protokołem MEMMAT. Jesienią tego roku u 9-latki nastąpił nawrót nowotworu, przez co leczenie jeszcze się wydłuży. No i będzie kosztować. Dlatego mysłowiczanie po raz kolejny ruszają dziewczynce z pomocą.
We wtorek 3 grudnia w Szybie Bończyk po godz. 18 odbędzie się wystawa dla Lenki. Będzie można na niej nabyć różne dzieła sztuki w zamian za przekazanie darowizny na rzecz małej mysłowiczanki. Imprezę uświetni występ uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Więcej o Lence dowiecie się stąd.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












