II Liceum Ogólnokształcące to jedyna szkoła w Mysłowicach umożliwiająca młodym ludziom naukę w klasach mundurowych. Ich uczniowie to przyszli policjanci, strażacy i funkcjonariusze innych służb. 30 listopada pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i oficjalnie stali się częścią szkolnej społeczności.
Ślubowali bronić dobrego imienia szkoły i mundurów, które noszą. Uczniowie klasy mundurowej będą uczyć się m.in. elementów prawa, także w języku angielskim, strzelania czy musztry. Przed nimi również wychowanie policyjne i zajęcia praktyczne na Uniwersytecie Śląskim, w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Publicznego, Szkole Policji w Katowicach, Komendzie Miejskiej Policji w Mysłowicach, Straży Miejskiej w Mysłowicach czy tutejszym areszcie śledczym. Wszystko po to, by przygotować się do pracy w służbach mundurowych i niesienia pomocy innym.
Ślubowanie uświetnił tradycyjny pokaz musztry, pokaz interwencji, występy artystyczne oraz obecność gości, m.in. władz miasta czy przedstawicieli mysłowickich i śląskich służb mundurowych.
Ze względu na duże zainteresowanie naborem do klasy mundurowej w roku szkolnym 2023/2024 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich utworzono półtorej klasy dla 45 uczniów.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












































