Na zaproszenie burmistrza miasta Čelákovice Josefa Patka 13 grudnia delegacja z Mysłowic uczestniczyła w podsumowaniu projektu „Music in Education 4×4 Festival” finansowanego z Funduszu Wyszehradzkiego.
W projekcie tym utalentowani uczniowie oraz ich nauczyciele, m.in. z mysłowickiego Stowarzyszenia Ognisk Edukacyjno-Muzycznych Amadeusz, mieli możliwość prezentacji swoich umiejętności muzycznych w czterech europejskich miastach: Dolným Štálu na Słowacji, Halászteleku na Węgrzech, Čelákovicach w Czechach oraz Mysłowicach.
W programie wizyty było m.in. spotkanie w Urzędzie Miasta Čelákovice z włodarzami, zwiedzanie miasta oraz niesamowity wieczorny koncert z udziałem Orkiestry Bohumila Hanzlika.
Tekst i foto: UM Mysłowice
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













