Pięciu górników zostało poszkodowanych w wyniku wstrząsu, do którego doszło w KWK Mysłowice-Wesoła w poniedziałek 24 sierpnia. Tąpnięcie miało miejsce w pokładzie 501 na poziomie 665 metrów.
Do wstrząsu o magnitudzie 1,68 doszło w poniedziałek 24 sierpnia około godziny 16.37. W jego wyniku zostało poszkodowanych pięć osób. W rejonie zagrożenia znajdowało się 11 górników. Z miejsca zagrożenia wycofano załogę.
Na szczęście nic poważnego się nie stało. Jak podaje RMF FM, pięciu górników ma niegroźne obrażenia w postaci stłuczeń i otarć, a po badaniach pracownicy wrócili do domów.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












