W czwartek 4 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Mysłowicach odbył się miejski etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt w piłce ręcznej.
W rywalizacji wzięły udział uczennice klas VII i VIII z czterech mysłowickich szkół podstawowych. Turniej rozpoczęło spotkanie Szkoły Podstawowej nr 17 z SP 12. Pierwsza część pojedynku była wyrównana, a zawodniczki schodziły na przerwę z remisem. Po zmianie stron inicjatywę przejęła SP 17, potwierdzając aspiracje do obrony tytułu. W drugim meczu Szkoła Podstawowa nr 13 pewnie pokonała reprezentację SP 9.
W fazie medalowej powtórzył się układ sprzed roku. Brąz zdobyła Szkoła Podstawowa nr 12, a w finale po raz kolejny zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 17, umacniając dominację w miejskich rozgrywkach.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: pierwsze miejsce – SP 17, drugie – SP 13, trzecie – SP 12.
Turniej zakończył się podziękowaniem dla uczestniczek za sportową postawę oraz zapowiedzią startu SP 17 na szczeblu rejonowym.














































![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











