W czwartek 4 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Mysłowicach odbył się miejski etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt w piłce ręcznej.

W rywalizacji wzięły udział uczennice klas VII i VIII z czterech mysłowickich szkół podstawowych. Turniej rozpoczęło spotkanie Szkoły Podstawowej nr 17 z SP 12. Pierwsza część pojedynku była wyrównana, a zawodniczki schodziły na przerwę z remisem. Po zmianie stron inicjatywę przejęła SP 17, potwierdzając aspiracje do obrony tytułu. W drugim meczu Szkoła Podstawowa nr 13 pewnie pokonała reprezentację SP 9.

W fazie medalowej powtórzył się układ sprzed roku. Brąz zdobyła Szkoła Podstawowa nr 12, a w finale po raz kolejny zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 17, umacniając dominację w miejskich rozgrywkach.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: pierwsze miejsce – SP 17, drugie – SP 13, trzecie – SP 12.

Turniej zakończył się podziękowaniem dla uczestniczek za sportową postawę oraz zapowiedzią startu SP 17 na szczeblu rejonowym.