[fot. archiwum ITVM]
[fot. archiwum ITVM]

Dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownicę mimo spożycia alkoholu, zatrzymali wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Do kontroli doszło na ulicach Mysłowic, a oboje zatrzymani prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Pierwsza interwencja miała miejsce wczesnym rankiem, około godziny 5.15, na ulicy Krakowskiej. Policjanci zatrzymali do kontroli 56-letniego mieszkańca Mysłowic, który kierował samochodem marki Toyota. Już podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia – kierowca miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Kolejne zatrzymanie nastąpiło niespełna dwie godziny później na ulicy Partyzantów. Tym razem do kontroli drogowej trafiła 42-letnia kobieta kierująca Hyundaiem. Jak wykazało badanie, mieszkanka Lędzin miała 0,8 promila alkoholu w organizmie.

W obu przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy kierujących. Teraz sprawy trafią do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach. Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i przypomina, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.