Akcja „Zdrowe śniadanie” odbyła się w G5 po raz drugi. W ubiegłym roku zorganizowana została w ramach projektu ERASMUS na boisku. Tym razem cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, ponieważ na „śniadanie na trawie” było za chłodno.
Na początku nauczycielka wychowania fizycznego Elżbieta Śliwa przypomniała uczniom, jak ważne dla młodzieży jest zdrowe żywienie, a przede wszystkim odpowiednio skomponowane i częste posiłki. Później młodzież częstowała się przygotowanymi wcześniej kanapkami, sałatkami, szaszłykami z warzyw, samodzielnie skomponowanymi jogurtami z dodatkiem owoców i innymi zdrowymi przysmakami.
Pożywne posiłki uczniowie przygotowali wraz z wychowawcami klas, w akcję włączyli się też rodzice, którzy zakupili dzieciom zdrowe produkty i pomogli je przygotować.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)










