fot. Ola/Śniadanie na polanie w Mysłowicach

Zdrowe i smaczne jedzenie, joga na trawie oraz kącik dla najmłodszych: taki pomysł na zagospodarowanie Górki Słupeckiej w ciepłe, letnie poranki ma Marta Adamowicz wraz z rzeszą osób, które stoją za inicjatywą „Śniadanie na polanie w Mysłowicach”. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę. Zaangażować się w projekt może każdy.

– Pomysł śniadania na polanie zrodził się w mojej głowie podczas festynu rodzinnego, organizowanego przez brzęczkowicką parafię na Górce Słupeckiej. Od 3 lat prowadzę sklep i kawiarnię Amarantus i tam wrzuciłam luźnego posta z zapytaniem, czy takie śniadanie będzie fajną inicjatywą. Spotkałam się z falą pozytywnej energii, więc zrobiłam krok dalej. Znalazłam cudowne osoby, które przyłączyły się do zorganizowania tego wydarzenia – tłumaczy Marta Adamowicz.

Jaka jest idea śniadania na polanie?

– Chcemy, aby na takim śniadaniu można było zjeść zdrowe, wegetariańskie posiłki, napić się ciepłej kawy lub herbaty oraz móc rozpocząć dzień od zajęć jogi ze śpiewem ptaków w tle. Chcielibyśmy zapewnić także kącik, w którym dzieci będą mogły aktywnie spędzić czas na łonie natury lub w spokojnej atmosferze posłuchać czytanych bajek – wylicza Marta Adamowicz.

Pierwsze śniadanie na polanie odbędzie się w niedzielę 14 lipca między godz. 8 a 11 na Górce Słupeckiej.

– Na pierwsze śniadanie zapraszamy z własnym kocem oraz prowiantem. I koniecznie z własnym kubkiem czy talerzem, bo zależy nam też, by pokazać, że można ograniczyć użycie jednorazowych naczyń. Ale nasza akcja dopiero się rozkręca, więc stopniowo będziemy poszerzać ofertę, np. o jogę na trawie – podkreśla Marta Adamowicz.

Ciągle poszukiwane są ręce do pomocy oraz osoby, które chcą wzbogacić wydarzenie o swoje pomysły. Śniadanie na polanie potrzebuje też lokalnych przedsiębiorców chętnych do współpracy w zakresie oferty śniadaniowej.

Organizatorzy mają nadzieję, że uda im się zapraszać mysłowiczan na Górkę Słupecką cyklicznie aż do końca września, a jeśli pogoda dopisze, nawet dłużej. Wszystkie informacje o pierwszym śniadaniu na trawie znajdziecie tutaj. Śledźcie też facebookowy fanpage Śniadanie na polanie w Mysłowicach.