Od połowy lipca na Górce Słupeckiej w Brzęczkowicach odbywają się niedzielne śniadania na polanie. To inicjatywa grupy entuzjastów nie tylko zdrowego stylu odżywiania, ale także ożywiania naszego miasta. O projekcie opowiada nam Marta Adamowicz, jedna z organizatorek.

– Takie śniadania organizujemy w każdą niedzielę, mam nadzieję, że do końca września, może nawet do końca października, jeżeli pogoda na to pozwoli, między godz. 9 a 13 – mówi Marta Adamowicz.

Za nami już trzy niedziele spędzone na Brzęczkowickiej polanie. Najbliższe spotkanie już 4 sierpnia.

– Zapraszamy z własnym kocem, z własnym prowiantem. Oczywiście jeżeli ktoś nie zrobi czegoś w domu, może sobie też u nas na miejscu coś do jedzenia zakupić. Naszą intencją jest też to, żeby każdy przyszedł z własnym kubkiem, z własnymi naczyniami. Zależy nam na tym, aby ograniczać odpady – podkreśla Marta Adamowicz.

To nie jedyne ekodziałania, jakie podejmują organizatorzy.

– Mamy nadzieję, że w następną niedzielę 4 sierpnia uda się zorganizować szycie worków na owoce i warzywa na polanie. Stąd też gorąca prośba o przynoszenie starych firan, które nie są już w domu potrzebne i nam zalegają, a my zrobimy z tych worków coś dobrego – tłumaczy Adamowicz.

Śniadania na polanie to także m.in. poranna gimnastyka na trawie, zajęcia dla dzieciaków czy kramy z wyrobami hand made i nie tylko.

– Można zjeść smaczne śniadanie, można spędzić wspólnie czas, można razem z nami zrobić sobie test językowy z angielskiego, z niemieckiego – mówi Paulina Kosmala ze szkoły językowej Up English, partnera wydarzenia.

I właśnie ten spędzany wspólnie czas wydaje się być wartością nadrzędną całego przedsięwzięcia. Taki pomysł na niedzielny poranek bardzo spodobał się mysłowiczanom.

– Zawsze to coś innego niż śniadanie w domu, a dziecko się rozerwie, jest miejsce, tak że będziemy przychodzić częściej – zapewnia Robert Barnowski z Morgów.

Idea śniadań na polanie ciągle się rozwija. Po więcej informacji zaglądajcie na Facebooka: na bieżąco będziecie mogli tam znaleźć szczegóły dotyczące każdego kolejnego wydarzenia cyklu.

O przedsięwzięciu przeczytacie także u nas: Zjedzą wegetariańskie śniadanie na polanieMiłośnicy zdrowego jedzenia spotykają się na Górce Słupeckiej.