W Areszcie Śledczym w Mysłowicach zakończyły się działania skierowane na aktywizację zawodową osadzonych, odbywały się one na podstawie programu rekomendowanego przez Biuro Penitencjarne Centralnego Zarządu Służby Więziennej pn. „Szukam pracy – program szkolenia w klubie pracy”.
Spotkania realizowane były przy współpracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Katowicach, a poprowadzone zostały przez doradcę zawodowego Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Będzinie.
15 skazanych otrzymało niezbędne informacje na temat podnoszenia kwalifikacji zawodowych, nabyli wiedzę i umiejętności przygotowujące ich do aktywnego i samodzielnego radzenia sobie na rynku pracy. Zajęcia odbywały się w grupach oraz w formie indywidualnych konsultacji.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












