Rozbrzmiewające w korytarzach pierwsze dzwonki i grupy pierwszaków maszerujących z tytami na powitanie nowej przygody – te zwiastuny jednoznacznie wskazują, że w Mysłowicach właśnie rozpoczął się kolejny, szkolny rok. Z aparatem wpadliśmy podejrzeć, jakie nastroje towarzyszom uczniom tego dnia.

Inauguracja nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Jedni z szerokim uśmiechem, drudzy z nieco mniejszym entuzjazmem powracają po dwumiesięcznej przerwie w szkolne mury. Wiele emocji towarzyszy dzieciom, które do szkoły udają się po raz pierwszy. Z aparatem odwiedziliśmy janowską szkołę podstawową.

W kilkunastu szkołach podstawowych, jakie mamy w naszym mieście, do ławek zasiadło dziś łącznie 681 pierwszaków. Najtłoczniej będzie w tym roku w pierwszych klasach SP13 w Brzęczkowicach, uczyć będzie się w nich 80-ciu uczniów. Najkameralniej będzie natomiast w ZSzP3 w Laryszu, tam w ławkach zasiądzie 13-cioro dzieci.

Rok szkolny przywitaliśmy także z uczniami pierwszych klas I Liceum Ogólnokształcącego. Tam w uroczystym rozpoczęciu uczestniczyli poseł Wojciech Król, senator Czesław Ryszka oraz prezydent Mysłowic Edward Lasok.