mat.Iowa Super Soccer

Na muzyczną scenę wraca Iowa Super Soccer –zespół grający muzykę alternatywną. Po siedmioletniej przerwie mysłowiczanie podjęli decyzję o reaktywacji formacji i rozpoczęciu prac nad nową płytą. Po raz pierwszy na scenie będzie można ich zobaczyć w lipcu podczas festiwalu Alter Fest.

Iowa Super Soccer powstała w 2004 roku w Mysłowicach. W 2006 roku wydali dwie Epki oraz zagrali na pierwszym Off Festivalu. W 2008 roku ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Lullabies to Keep Your Eyes Closed, w dwa lata później muzycy wydali „Stories Without Happy Ending”.

Chociaż już siedem lat temu tworzyli materiał na kolejną płytę, materiał ten fani zespołu będą mogli poznać dopiero teraz. W maju muzycy podjęli decyzję o wznowieniu pracy zespołu.

– Reaktywacja zespołu związana jest z chęcią nagrania nowej płyty. Pojawią się na niej piosenki, które powstały już siedem lat temu, ale w nowej aranżacji, Będą też utwory, nad którymi zaczęliśmy pracować. Minął dopiero miesiąc, więc trudno mówić jeszcze o szczegółach, ale plan jest taki, by trzecia płyta Iowy ukazała się w przyszłym roku – mówi Natalia Baranowska z Iowa Super Soccer

Po raz pierwszy Iowę po reaktywacji będzie można zobaczyć podczas koncertu w Mysłowicach, jaki odbędzie się w ramach festiwalu Alter Fest. Jak zapowiada Natalia Baranowska, zespół zagra swoje stare piosenki oraz zaprezentuje nowy materiał.

Muzyka Iowy nadal ma być utrzymana w swoich pierwotnych brzmieniach. Ma być melodyjnie, rytmicznie i z dużą ilości gitary.

Kolejna szansa na zobaczenie zespołu na żywo w Mysłowicach będzie 31 sierpnia, w ramach akcji Niech Żyje Rynek.