Kierujący miał 0,4 promila alkoholu (0,19 mg/l) fot. Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

Przez autostradę A4 slalomem jedzie Daewoo. Kierowca może być pod wpływem alkoholu” – takie zgłoszenie trafiło do policjantów z komisariatu w Krakowie. Jak się okazało, przeczucie zgłaszającego potwierdziło się – samochodem kierował nietrzeźwy Ukrainiec.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 15:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie o samochodzie marki Daewoo, które slalomem zmierza w kierunku Katowic.

Dopadli go w Brzęczkowicach

Za pojazdem wyruszył nieoznakowany patrol Komisariatu Autostradowego Policji. Policjanci na śląskim odcinku autostrady A4, tuż przed Punktem Poboru Opłat w Brzęczkowicach, zauważyła pojazd Daewoo poruszający się prawym pasem ruchu.

“Kierujący pojazdem Daewoo nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy i poruszał się slalomem” – czytamy w komunikacie policjantów Komisariatu Autostradowego w Krakowie.

Sprawa będzie mieć finał w sądzie

Kierujący, którym okazał się być obywatel Ukrainy, został zatrzymany do kontroli drogowej. Prowadził mając 0,4 promila alkoholu (0,19 mg/l).

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu oraz sporządzono materiały do dalszego postępowania sądowego w tej sprawie.