W sobotę na Bończyku będzie kolorowo i głośno, a wszystko za sprawą festynu na zakończenie lata, który organizuje rada dzielnicy wspólnie ze stowarzyszeniem Łączą nas Mysłowice, MOK-iem i MOSiR-em.
Organizatorzy zapowiadają m.in. konkursy dla małych rolkarzy i rowerzystów, piracki program artystyczny dla dzieci, zabawy z animatorami, dmuchańce oraz występy Krzysztofa Dziuby, Janusza Gorleja i zespołu The Best. Chętni będą zdawać egzamin, by zdobyć kartę rowerową, będzie też można obejrzeć z bliska samochód strażacki i policyjny radiowóz.
Impreza odbędzie się na terenie miasteczka rowerowego pomiędzy SP4 a halą MOSiR-u. Zabawa rozpocznie się o godz. 16 w najbliższą sobotę 27 sierpnia i potrwa do godz. 21. Wstęp jest oczywiście wolny.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













