Bajki od dawien dawna cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony najmłodszych, dlatego bibliotekarze z Filii nr 7 w listopadzie zaprosili grupy z Przedszkola nr 12 na zajęcia z cyklu „Spotkanie z bajką”. Dzieci miały okazję nie tylko posłuchać ciekawej historii o mądrym jeżyku i lisku Chytrusku, lecz również uczestniczyć w rozmowie o zachowaniach, zmierzając do morału bajki. Tym razem przedszkolaki otrzymały cenną lekcję przyjaźni – przyjaciel zawsze pomaga, nie namawia do złego, a jeśli się gniewa to tylko na chwilę. Spotkania wzbogacone były o zajęcia plastyczne, piosenki i zabawy. Powstały piękne jeże i liski, do wykonania których wykorzystano liście, farby, karton i sizal. Wszystkie dziecięce prace „powędrowały” do Galerii Przedszkolaka i budzą zachwyt wśród użytkowników biblioteki.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



