W Ożarowicach i Bielsku w miniony weekend walczyli o medale mysłowiccy judocy. Z obu imprez przywieźli ich zresztą całkiem sporo.

W sobotę 7 marca w Ożarowicach został zapoczątkowany cykl sześciu turniejów judo dla dzieci pod nazwą Śląska Liga Judo. Na tatami wystąpiło 556 zawodników z 25 klubów sportowych, w tym reprezentanci UKS-u Judo Mysłowice. W pięknych walkach złote medale zdobyli Aleksy Soboszek, Krystian Raś i Halina Rydzikowska. Srebrne krążki wywalczyli Jędrzej Herman, Jadwiga Herman, Wojciech Sobczak i Wojciech Styczeń, a brązowy także Jadwiga Herman.

Natomiast w niedzielę 8 marca mysłowiccy judocy wystartowali w czwartej rundzie Ligi Judo Południe w Bielsku-Białej. Tu na tatami zgłosiło się 265 zawodników 22 klubów, także z Czech i Słowacji. Ze złotymi medalami z imprezy wrócili Wojciech Styczeń i Jędrzej Herman. Drugie miejsce zajęli Halina Rydzikowska, Jagoda Biesiadecka, Iga Frosztęga oraz Adam Ślęzak. Na najniższym stopniu podium stanęli Filip Cygan, Krystian Raś i Jadwiga Herman. Ponadto piąte miejsce wywalczyła Liwia Biesiadecka, a siódme Wojciech Sobczak, Bartosz Pruksa oraz Michał Formicki.

Źródło: Ryszard Dziewulski