21 czerwca Lechici wyruszają do austriackiego Salzburga na młodzieżowy turniej piłkarski. Będą walczyć dla Lenki Surmy. Z tej okazji przygotowali dla niej specjalną niespodziankę.

– Głównym tematem jest wyjazd naszych zawodników do Austrii. Zostaliśmy zaproszeni. Wielki turniej. 20 drużyn z różnych krajów. Jesteśmy zaszczyceni tym. Reprezentujemy nasze miasto [cięcie i od 0:24] Jesteśmy zorganizowani, dzięki prezydentowi, troszeczkę pomoc miasta… Także jedziemy. Fajna impreza – mówi Adrian Szpiech, trener Lechii 06.

Podczas turnieju drużyna Lechii 06 nie zapomni o Lence, dla której przygotowali specjalną koszulkę z imiennym nadrukiem.

– Przygotowaliśmy koszulkę dla Lenki Surmy. Całe Mysłowice cały czas są z nią myślami. W związku z tym, że chłopcy jadą do Austrii, będzie po drodze, dostarczymy koszulkę. Walczymy dla ciebie Lenka. Razem z Tobą. Cała Lechia – mówi Natalia Kucharz-Wycisk, członek zarządu Lechia 06.

Mecz w ostatnią niedzielę był jednocześnie podsumowaniem całego sezonu dla drużyny Lechia 06.

– To jest ostatni mecz sezonu dzisiaj. Gramy ze Śląskiem Świętochłowice. Sezon kończymy na drugim miejscu. Myślę, że to jest dobra prognoza na przyszłość dla tych chłopców. Oni trenują dopiero rok ze sobą. Tutaj naprawdę uważam, że ten obiekt w Mysłowicach jest najlepszym obiektem. Mamy same boiska naturalne. One się świetnie tutaj rozwijają. Ci chłopcy… no, myślę że przyszłość przed nimi jest bardzo duża – mówi Adrian Szpiech, trener Lechii 06.

A jak oceniają sezon młodzi piłkarze?

– Zeszłoroczny sezon oceniam dobrze. Zajęliśmy II miejsce, chociaż mogliśmy dać z siebie więcej w niektórych meczach – mówi Janek Kopeć, piłkarz Lechii 06.

A czego sobie życzy drużyna w przyszłym sezonie?

– W tamtym roku wygraliśmy sezon i w tym też bardzo chcemy – mówi Igor Wycisk, piłkarz Lechii 06.

I tego naszym piłkarzom, którzy już 1 września zaczynają nowy sezon, z całego serca życzymy.

Zdjęcia: ITVM / Lechia 06.