fot. arch. ITVM

Kolejny wielki turniej rangi mistrzowskiej w judo odbędzie się w Polsce. Po Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w 2014 i Mistrzostwach Europy Seniorów w 2017 r., między 27 a 30 czerwca w Warszawie walczyć będą najlepsi kadeci Starego Kontynentu. Piszemy o tym, ponieważ wymagane z całego roku kwalifikacje do tych mistrzostw wywalczyła mysłowiczanka, wychowanka UKS Judo Mysłowice Alicja Gowarzewska.

W ramach przygotowań do mistrzostw w czerwcu powołani zawodnicy przebywali na campie w Gdyni, brali udział w tygodniowym „Festiwalu judo” w chorwackim Poreczu oraz w tygodniowym zgrupowaniu szkoleniowym COS Zakopane, gdzie pod okiem trenerów kadry narodowej, Japończyka Kotaro Sasaki i piątego zawodnika Igrzysk Olimpijskich w Londynie Pawła Zagrodnika, pracowali nad motoryką, techniką, taktyką i innymi elementami judo.

Konkurencja jest bardzo wysoka. Zgłoszone zawodniczki to mistrzynie swoich krajów, medalistki pucharów Europy z wszystkich państw Starego Kontynetu, od Portugalii po Azerbejdżan i Gruzję. Wierzymy zatem, że całe miasto trzyma kciuki za naszą skromną mysłowiczankę.

Alicja walczy w pierwszym dniu mistrzostw, 27 czerwca, w turnieju indywidualnym. Ponadto została powołana do turnieju drużynowego. Z zespołem 3 kobiet i 3 mężczyzn tworzy reprezentację Polski (Mixed Teams), walczącą w niedzielę 30 czerwca.

Podczas pobytu w Porecu przedstawiciele Polskiego Związku Judo rozmawiali z zawodnikami o judo oraz o sprawach niezwiązanych z tą dyscypliną. O początkach Alicji w judo oraz jej pozasportowych zainteresowaniach można przeczytać tutaj.

Alicja (trzymająca nominację na ME) z trenerami kadry narodowej oraz prezesem Polskiego Związku Judo, fot. nadesłano