fot. policja.gov.pl

Mundurowi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 w Mysłowicach. Podsumowali oni kończący się semestr i przeprowadzili dyskusję z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych. Policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa na stokach i podczas zimowych zabaw.

We wtorek 29 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi w Mysłowicach wzięli udział w apelu podsumowującym zakończony semestr szkolny. Na apel zaproszeni zostali także policjanci z mysłowickiej komendy, którzy przeprowadzili z uczniami pogadankę o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych. Mundurowi przypomnieli młodzieży o właściwych zachowaniach, szczególnie podczas zabaw na śniegu i przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

Stróże prawa uświadamiali też młodzież, że niewłaściwe zachowanie pasażera podczas jazdy, takie jak rozpraszanie uwagi kierowcy, prowokowanie do nieprzestrzegania przepisów, może mieć wpływ na bezpieczeństwo w podróży. Ponadto zachęcali do używania elementów odblaskowych i wyjaśniali podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

fot. policja.gov.pl