W minioną sobotę młodzi sportowcy wzięli udział w XVII edycji Młodzieżowych Biegów Przełajowych.

Zgodnie z planowanymi terminami w roku szkolnym 2018/2019 odbyły się wszystkie zawody w ramach Młodzieżowych Biegów Przełajowych. Składają się na nie cztery biegi jesienne oraz trzy biegi wiosenne. W biegach biorą udział dzieci i młodzież szkolna w różnych kategoriach wiekowych.

– Mamy pięć kategorii wiekowych. Pierwsza kategoria, najmłodsza, to są roczniki 2012 i wszyscy młodsi, czyli dla przedszkolaczków. No i cieszymy się, że startuje tutaj ponad 20 nawet dziewczynek i chłopców z przedszkoli, a nawet jeden chłopczyk, 2016 rocznik, ze żłobka. I też dobiegł do mety. Druga kategoria wiekowa to jest rocznik 2010-2011. Trzecia kategoria wiekowa – 2008-2009. Czwarta 2006-2007, no i wreszcie piąta, najstarsza kategoria wiekowa, to są siódmo- i ósmoklasistki oraz gimnazjalistki. I to samo chłopcy w roczniku 2005-2003 – mówi Wiesław Ziarko, MOSiR Mysłowice.

Pomimo niekorzystnej pogody i niskiej temperatury nasi sprinterzy nie narzekali na warunki.

– Warunki trudne, ale dobrze się biegało – mówi Marek Dybała, uczestnik zawodów.

Wyniki indywidualne tego ostatniego biegu, razem z rezultatami wszystkich wcześniejszych i końcowymi klasyfikacjami generalnymi, zamieszczone są na stronie internetowej MOSiR.

Już za niecałe dwa tygodnie, 27 kwietnia, w hali widowiskowo-sportowej MOSiR odbędzie się uroczyste podsumowanie ostatniej XVII edycji Młodzieżowych Biegów Przełajowych. Będzie dekoracja najlepszych „dziesiątek” każdej kategorii wiekowej, wyróżnienie najmłodszych uczestników oraz tych, którzy nie opuścili żadnego biegu.

– A takich osób było aż 150 – dodaje Wiesław Ziarko z MOSiR Mysłowice.

       Tekst: Agnieszka Maliszczak-Hanzel