W Niedzielę Wielkanocną potrzebujący i samotni mysłowiczanie zasiądą do wspólnego stołu podczas uroczystego świątecznego śniadania, na które już po raz trzeci zapraszają właściciele Szybu Bończyk oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice. Zapisy ciągle trwają.

Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta odbędzie się już po raz trzeci. Jego pomysłodawcami są Piotr Olszowski ze Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice, ks. Rafał Ryszka oraz Aneta i Maciej Sikorowie, właściciele Szybu Bończyk.

– Zapraszamy mieszkańców Mysłowic, przede wszystkim zapraszamy tych samotnych, tych, o których tak naprawdę zapominamy, że są obok nas. A samotność też nie polega na tym, że jest to pojedyncza osoba, to czasami jest małżeństwo starszych osób. Je także serdecznie zapraszamy, żeby dać im namiastkę tych świąt wielkanocnych – mówi Maciej Sikora, właściciel Szybu Bończyk.

Śniadanie rozpocznie się tuż po godz. 10 w Niedzielę Wielkanocną 21 kwietnia w Szybie Bończyk. Zapisy ciągle trwają.

– Zgłaszamy się poprzez numer telefonu 519 116 713. Ten numer telefonu znajduje się na stronie Braksa, jak i Szybu Bończyk, więc można go w każdej chwili odczytać. Można osobiście również w lokalu Braks, który czynny jest w godz. 9-23 – wylicza Sikora.

Co ważne, ci, którzy nie mają jak się dostać do Szybu Bończyk, mogą liczyć na pomoc.

– Od wielu, wielu lat z nami współpracuje nasza mysłowicka firma taksówkowa Merc Taxi, która zawsze się zobowiązuje pomóc nam w formie logistycznej. I tym razem również, w sytuacjach, gdzie osoby, które mają problemy z poruszaniem się i to jest główna bariera, z powodu której nie mogą się do nas zgłosić, my jesteśmy w stanie zagwarantować, że dowieziemy te osoby – zapewnia Maciej Sikora.

Uczestnicy wielkanocnego śniadania nie tylko zjedzą uroczysty posiłek we wspólnym gronie, ale tradycyjnie już zostaną też obdarowani świątecznymi podarkami.

Tekst: Aleksandra Olszewska