Zwykle to policjanci oceniają zdolności manualne kierowców, teraz sami będą oceniani w konkursie „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2015″.
Do rywalizacji stanęło 33 najlepszych policjantów z komend miejskich i powiatowych w województwie śląskim oraz z komisariatu autostradowego. W pierwszym dniu konkursu, na terenie Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, został rozegrany test sprawnościowy jazdy motocyklem oraz radiowozem. Następnie sprawdzone zostaną umiejętności kierowania ruchem drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. W kolejnym dniu policjanci przystąpią do testu ze znajomości przepisów prawa, a następnie będą sprawdzać swoje umiejętności na strzelnicy. W czwartek (16.04) wyłoniony zostanie najlepszy policjant ruchu drogowego oraz reprezentacja garnizonu śląskiego podczas finału konkursu ogólnopolskiego.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



