pexels.com

Już w tę Majówkę będzie można dojechać z Katowic, Mysłowic, Sosnowca i Jaworzna bez przesiadek do Zakopanego. A możliwości na ciekawe wypady w góry będzie jeszcze więcej. Nowe połączenie autobusowe obsłuży po drodze również Chochołowskie Termy, Dolinę Chochołowską oraz Dolinę Kościeliską. Dzięki tej linii Mysłowice będą miały bezpośrednie połączenie w rejon Tatr.

Tatry to jeden z najbardziej popularnych celów turystycznych dla mieszkańców największych śląskich i zagłębiowskich miast, dlatego dobre skomunikowanie jest niezmiernie istotne. Rozkład linii autobusowej umożliwi nawet jednodniowe wyjazdy – autobus przyjeżdża do Tatr rano i wraca wieczorem.

Nowa linia do Zakopanego odjeżdża z Katowic z dworca PKS o godzinie 06:50 – zawsze w czwartki, piątki, soboty i niedziele. Połączenia obsługuje przewoźnik ZebraBus.pl. Po drodze autobusy zatrzymają się w Mysłowicach (o godzinie 07:00 na przystanku Mysłowice Bończyka), a następnie w Sosnowcu i Jaworznie. Bilety można kupić online za pośrednictwem strony przewoźnika, w kasach biletowych i w wybranych punktach. Dostępne są zniżki dla seniorów, studentów i grup. W promocji można kupić bilet na przejazd nawet za 1 złoty. W Tatrach nowa linia dowiezie turystów m.in. do Chochołowskich Term, Witowa, Doliny Chochołowskiej i do Kościeliska.

Przystanek końcowy w Zakopanem znajduje się na dolnym końcu Krupówek, tuż obok stacji kolejki na Gubałówkę. Wyjazd powrotny z Zakopanego jest zaplanowany na godzinę 15:55. Z Kościeliska autobus wyjeżdża o 16:05, a z Czarnego Dunajca o 16:35. W przypadku jednodniowych wyjazdów mają turyści 5-6 godzin na spacery lub wypoczynek w gorącej wodzie.