Mysłowiczanka Wiktoria Kozioł została laureatką konkursu organizowanego przez Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej. Dzięki głosom przyjaciół i życzliwych mysłowiczan, wokalistka zajęła drugie miejsce i spełni swoje marzenie – zaśpiewa podczas koncertu symfonicznego Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej.

– Wygrało dwóch wokalistów. Współpraca z nami polega na tym, że podczas koncertów, które są zazwyczaj częścią naszej letniej trasy koncertowej, debiutanci będą mieli szansę wykonać swój jeden utwór i zobaczyć, jak wygląda praca w takim środowisku orkiestry symfonicznej, spotkać się z gwiazdami – mówi Anna Germuga, project manager w firmie MICart.

Wyniki pojawiły się na facebookowym profilu organizatora 21 maja. Wiktoria Kozioł uzyskała 1610 głosów, co dało jej drugie miejsce w zaciętej rywalizacji.

– Taka masa ludzi mnie wsparła! Można powiedzieć, że to 1610 głosów, ale to jest 1610 osób! I każda zagłosowała na mnie, to jest dla mnie tak ogromne wyróżnienie – cieszy się Wiktoria Kozioł, laureatka konkursu.

Zwycięzcy na początek zajrzą za koncertową kurtynę, zobaczą próbę i koncert z polskimi artystami, dowiedzą się też, jak odbywa się przygotowanie do koncertu i jaka atmosfera panuje po tej drugiej stronie.

– W najbliższy czwartek jadę do Rzeszowa, będę miała przyjemność poznać to wszystko „od zaplecza”, poznać dyrygenta orkiestry i przyjrzeć się temu, jak to wygląda na próbach, uczestniczyć w koncercie – przybliża Wiktoria.

Właściwą nagrodą są jednak występy u boku Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą maestro Przemysława Pasternaka. Wiemy już, że łącznie mają się odbyć trzy takie koncerty, organizatorzy podali daty dwóch z nich. Wiktoria wystąpi z orkiestrą m.in 28 lipca w Rumii oraz 19 sierpnia w Żywcu.