Materiały prasowe

Pogoda tej wiosny nas nie rozpieszcza, dlatego Mysłowicki Ośrodek Kultury zdecydował się przenieść otwarcie strefy chilloutu na rynku z czwartku 30 maja na kolejny, 6 czerwca. Jakie atrakcje będą na nas czekały?

– Wydarzenie wystartuje o godz. 12 świętem baniek mydlanych. Uczestnicy imprezy wraz z animatorami będą robić bańki: zarówno małe, jak i te ogromne. Na płycie rynku zostanie też usytuowany nowy punkt z kolejną propozycją gastronomiczną. W ofercie znajdą się świeże soki i prosecco. Z kolei lokalni gastronomowie zaproszą na drobne degustacje – opowiada Joanna Frysztacka z MOK-u.

Tego dnia na centralnym placu naszego miasta będzie też nagrywany spot reklamujący tegoroczną akcję „Niech żyje rynek!”. Weźmie w nim udział mysłowicka młodzież oraz każdy chętny mieszkaniec. Przez cały dzień towarzyszyć nam będzie dobra muzyka.

– Rynek rozrusza świetnymi chilloutowymi kawałkami zaproszony DJ. A dopełnieniem wszystkiego będzie rozdawanie przez ekipę Mysłowickiego Ośrodka Kultury specjalnie na ten dzień przygotowanych gadżetów – zdradza Frysztacka.

Strefa chilloutu będzie miejską plażą na mysłowickim rynku, na której przez cały sezon letni będziemy mogli spędzić czas na leżaku, pod parasolem, w towarzystwie dobrej, chilloutowej muzyki.

– To oczywiście dopiero początek działań zaplanowanych w ramach akcji „Niech żyje rynek!”. W każdy weekend lipca i sierpnia organizowane będą tutaj różnego rodzaju wydarzenia – zapowiada Joanna Frysztacka.

Plan pierwszych imprez znajdziecie już teraz w zakładce Repertuar na www.m-ok.pl. A o wydarzeniach z cyklu „Niech żyje rynek!” będziemy Was informować na bieżąco także na www.itvm.pl.

Tekst: Aleksandra Olszewska