Podczas prac związanych z modernizacją budynku przy ulicy Mikołowskiej 4A doszło do naruszenia instalacji, którą do nieruchomości dopływał gaz. Na miejsce wezwano straż pożarną, pogotowie gazowe i pogotowie energetyczne. Wszystkie przebywające w tym budynku osoby musiały zostać ewakuowane.

Do zdarzenia doszło przed godziną 13:00.

– Jeszcze przed naszym przyjazdem kamienicę opuściła cześć pracowników i klientów mieszczących się tam instytucji. Pozostałe osoby ewakuowały się już w obecności strażaków – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy mysłowickiej komendy straży pożarnej

Do przecięcia rurociągu z gazem doszło z powodu złego oznaczenia instalacji. Pracownik firmy prowadzącej modernizację miał za zadanie usunąć znajdujące się w piwnicy kamienicy niepotrzebne rury instalacji cieplnej. Jako że rura była niepoprawnie pomalowana na kolor niebieski a nie żółty, pracownik przeciął ją za pomocą szlifierki kątowej. Na szczęście w wyniku tej operacji nikt nie został poszkodowany.

– Na miejscu pracują nasi strażacy oraz pracownicy pogotowia gazowego i pogotowia energetycznego. Na chwilę obecna trudno powiedzieć, jak długo mogą potrwać te działania. Budynek mieści się przy jednej z głównych ulic, cześć jezdni jest wyłączona z użytku, ale mimo to Mikołowska jest przejezdna  – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski

W budynku przy Mikołowskiej 4a trwają ostatnie prace związane z termomodernizacją. Wartość inwestycji to ponad 2,1 mln zł, z czego blisko 855 tys. zł miasto pozyskało ze środków unijnych. Prace rozpoczęły się w listopadzie zeszłego roku. Polegały one nie tylko na odnowieniu i ociepleniu ścian budynku, ale także na usunięciu azbestu z pokrycia dachu.