Osadzeni mysłowickiego aresztu uczestniczyli w programie psychokorekcyjnym z obszaru problematyki „Dorosłych Dzieci Alkoholików” z elementami pracy nad wzmocnieniem własnych kompetencji rodzicielskich.
Integralną częścią programu było zadanie ergoterapeutyczne polegające na stworzeniu przez osadzonych kącika zabaw dla odwiedzających ich maluchów w poczekali aresztu.

Osadzeni wykonywali prace z zaangażowaniem i inicjatywą, a efektem ich twórczości jest malowniczy, stymulujący dziecięce emocje i fantazje kącik zabaw dla dzieci oczekujących na widzenie ze swoimi bliskimi. Poczekalnia przyjazna dzieciom jest ważnym elementem niwelującym w percepcji dziecięcej trudne, często niezrozumiałe wrażenia spowodowane obecnością w więzieniu.

Poprzez uczestnictwo w proponowanych oddziaływaniach osadzeni budują grunt do wprowadzenia pożądanych, a często niezbędnych, zmian w swoim życiu, a w szczególności poprawy relacji rodzic-dziecko, która już przez sam fakt rozłąki spowodowanej pobytem w wiezieniu narażona jest na kryzys.