fot.ilustracyjne/fot.facebook.comTeatr-Mariana-Bednarka-137143713087519

Wakacje trwają, a Rynek żyje kulturalnymi wydarzeniami. W sobotni wieczór Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców na wyjątkowy spektakl, który łączy w sobie taniec, muzykę i grę aktorską…

Tym razem na najważniejszym placu miasta zobaczymy spektakl zatytułowany „Wena”. Jest to widowisko, które można grać na ulicy i w budynku. Spektakl bardzo plastyczny, opowiadający historię bohaterów ruchem, tańcem i muzyką. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 18 sierpnia o godzinie 19:00.

Dla mysłowiczan wystąpi wtedy Teatr Mariana Bednarka z Rybnika. Głównym tworzywem w ich twórczości jest metafora, podbudowana dynamiczną plastyką scen i grą aktora, ale także światłem, tańcem, ruchem i słowem. Teatr zrealizował dotychczas 22 spektakle, 3 etiudy, 3 performance i 3 happeningi, które wystawiał na najważniejszych festiwalach teatru alternatywnego w kraju.

Od chytrej baby po symfonię grozy

Cykl plenerowych imprez powoli zbliża się do końca, w tym roku serię rynkowej rozrywki otwarł spektakl dla dzieci “O chytrej Babie znad morza” . O koncertowe emocje zadbałynatomiast gwiazdy Alter Festu oraz Kasia Skiba i Ja. Na dwa wieczory najważniejszy plac miasta zamienił się także w kinową salę. Mysłowiczanie obejrzeli tam film “Moje córki krowy” oraz „Nosferatu. Symfonia grozy” z muzyką na żywo. Nie zabrakło także odrobiny ruchu na świeżym powietrzu – o ten zadbała ekipa studia tańca StageArt podczas warsztatów.

Przed nami jeszcze kilka spotkań. W najbliższych tygodniach zobaczymy spektakl zatytułowany „Wena”, potańczymy w rytmach retro, a cykl Niech Żyje Rynek zakończymy mocnym, muzycznym akcentem, dla mysłowiczan zagrają John Porter oraz Iowa Super Soccer. Szczegóły wydarzeń znajdziecie TUTAJ.