W najbliższym miesiącu wrócą festyny organizowane w różnych dzielnicach naszego miasta przez Mysłowicki Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na 2 września zaplanowano kolorową zabawę w Parku Słupna na zakończenie wakacji. Tydzień później mysłowiczanie bawić się będą na tradycyjnym święcie plonów, na które zapraszają mieszkańcy Dziećkowic.

Start od września

Wrześniowe imprezy rozpoczną się w sobotę, 1 września, od festynu, który zagości w Brzezince. Mieszkańcy dzielnicy spotkają się w pobliżu odrestaurowanej placówki MOK przy ul. Laryskiej 5. Będą lubiane przez dzieci dmuchańce, gry i zabawy, loterie fantowe, występy sceniczne.

Tydzień później, 8 września, festynowy korowód zajedzie do Janowa. Tutaj również, tak jak w innych dzielnicach miasta, MOSiR ustawi scenę, MOK zaś zapewni atrakcje sceniczne, światło i nagłośnienie. I jak wszędzie, zapowiada się kilkugodzinna zabawa z pokazami, występami, licznymi konkursami.

Dożynki w Dziećkowicach

W tym roku tradycyjne dożynki odbędą się 9 września. Na święto plonów zapraszają tym razem mieszkańcy Dziećkowic. Uroczystości rozpoczną się od mszy, po której ulicami dzielnicy przemaszeruje barwny dożynkowy pochód. Pokazy, zabawy i degustacje tradycyjnych wiktuałów potrwają kilka godzin.

Dożynki w Ławkach, 2016

Wśród licznych dożynkowych atrakcji będzie trzeci konkurs kulinarny na najlepszy żur śląski w Mysłowicach. Do udziału w nim organizatorzy zapraszają właścicieli lokali gastronomicznych, którzy mają tą tradycyjną potrawę w swoim menu.

Tegoroczny cykl festynów, których inicjatorami są rady dzielnic oraz sami mieszkańcy, rozpoczął się 9 czerwca br. w Brzęczkowicach i Ławkach. Następnego dnia bawiono się w Morgach, gdzie spotkanie odbyło się przy parafii św. Jacka. 16 czerwca barwny korowód zawitał zaś do Kosztów.

W sierpniu trwały w naszym mieście, organizowane we wtorki, imprezy wakacyjne dla dzieci z cyklu “Podwórko się bawi”. Były konkursy, gry i zabawy sprawnościowe. Spotkania odbyły się w filii MOK w Janowie, w Brzęczkowicach na placu Rady Europy oraz w filii MOK w Dziećkowicach.

Zakończenie wakacji

Kolorowe (dosłownie) zakończenie wakacji zaplanowano na 2 września w Parku Słupna. Główną atrakcją festynu będzie zabawa wyrzucania w górę kolorowych proszków Holi. Wspólne wyrzuty przewidziano na godz. 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Wszystko przy dobrej muzyce i animacjach. Odbędzie się również rodzinny rajd rowerowy.

Nie zabraknie atrakcyjnych rozrywek dla najmłodszych. Tego dnia dzieci będą mogły skorzystać bezpłatnie z wielu parkowych propozycji m. in. dmuchańców, łódek, basenów i parku linowego.