Dariusz Wójtowicz przekonał do siebie większą liczbę mysłowiczan, którzy 4 listopada wzięli udział w dogrywce wyborów samorządowych. W II turze wyborów w Mysłowicach zmierzyli się Dariusz Wójtowicz oraz Wojciech Król. Pierwszy z nich za dwa tygodnie obejmie fotel prezydenta Mysłowic.

Frekwencja była dość wysoka, wynosiła 50,68% – była zatem wyższa niż w całym województwie śląskim, gdzie do urn poszło 44,49%. wyborców. Mysłowiczanie głosowali w 40 obwodach. Najwięcej mieszkańców (1192) oddało głos w obwodzie nr 13, zlokalizowanym w SP nr 3 przy ul. 1000 – lecia Państwa Polskiego 6. Najmniej licznie (382) stawili się natomiast w obwodzie 35, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Pocztowej 20.

Według oficjalnych wyników od Państwowej Komisji Wyborczej, rywalizację w Mysłowicach wygrał Dariusz Wójtowicz. Zagłosowało na niego 15414 mieszkańców, co stanowiło 54,16% poparcia. Jego kontrkandydat Wojciech Król zakończył II turę z wynikiem 13046 głosów, czyli 45,84%.

Najwięcej głosów Dariusz Wójtowicz otrzymał w obwodzie 21., zlokalizowanym w Szkole Podstawowej Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi. Tam oddano na niego 682 głosy. W 28. obwodzie największe poparcie otrzymał natomiast Wojciech Król, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 wrzucono do urn 695 głosów z krzyżykiem przy jego nazwisku.

W I okręgu (Piasek, Stare Miasto, Mysłowice-Centrum) wygrał Dariusz Wójtowicz, w II okręgu (Janów Miejski-Ćmok, Szopena-Wielka Skotnica, Bończyk-Tuwima) przewagę miał Wojciech Król. III okręg (Brzęczkowice i Słupna, Brzezinka, Morgi) wybrał w większości Dariusza Wójtowicza, natomiast w IV okręgu (Larysz-Hajdowizna, Krasowy, Kosztowy, Dziećkowice, Wesoła, Ławki) zwyciężył Wojciech Król.