Na ulicy Świerczyny w Mysłowicach zatrzymany został 65-letni kierowca Citroena. Jak się okazało, kierowca prowadził samochód mając w organizmie blisko promil alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie grozi wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Mysłowic w niedzielę około godz. 18:35 na ul. Świerczyny zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Citroen. Okazało się, że kierujący 65-latek był pijany i posiadał w organizmie blisko promil alkoholu – mówi sierż. szt. Michał Lisowski z mysłowickiej policji
Kierowcą był mieszkaniec Mysłowic. Za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi grzywna, a nawet 2 letni pobyt w więzieniu.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











