Muzeum Miasta Mysłowice przypomina film dokumentalny o Bernardzie Krawczyku, który został nagrany w 2013 roku.
Jak czytamy na stronie internetowej mysłowickiego muzeum:
„Wiadomość o odejściu Bernarda Krawczyka przyjęliśmy ze smutkiem. Z zaskoczeniem – wydawał się być wieczny, niezniszczalny. Zapracowany, niestrudzony, planujący przyszłe premiery. Pełen życzliwości, zawsze uśmiechnięty. Dumny ze swej śląskości. Pięć lat temu Bernard Krawczyk – Ślązak, aktor, nasz Przyjaciel – stał się bohaterem filmu dokumentalnego. Przypominamy ten film.
Gdy minie smutek, warto pamiętać, że mieliśmy okazję znać Go. Zaszczycał nas swoją uwagą, życzliwością, przyjaźnią. Póki będziemy pamiętać – będzie wśród nas”.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











