fot.mat.org

Bardzo dobre wyniki tenisistów stołowych na arenie krajowej osiągnęło trzech zawodników KS Mysław. Wszyscy to uczniowie szkoły sportowej w Mysłowicach. Wiktor Ptak, Anastazja i Tobiasz Malinowscy brali udział w I Grand Prix Polski żaków.

Zawody rozegrane zostały 19-21.10 w Drzonkowie. Anastazja i Tobiasz, grając z zawodnikami o rok starszymi, musieli grać w turnieju eliminacyjnym o prawo gry w turnieju głównym . Mimo dobrej gry w fazie grupowej Tobiasz nie dał rady awansować do turnieju głównego, przeszedł fazę grupową, ale odpadł w fazie turniejowej. Anastazja wygrała swoją grupę w turnieju eliminacyjnym i tym samym awansowała do turnieju głównego. Dzięki temu Mysłowice reprezentowało dwóch zawodników.

Anastazja Malinowska dostała się, po raz pierwszy w swojej krótkiej karierze, do zawodów rangi krajowej. Ostatecznie zajęła miejsce w przedziale 49-56 wygrywając jeden mecz. Wiktor Ptak rozegrał bardzo dobry turniej. Zdobył 7. miejsce w Polsce. Mogło być jeszcze lepiej bo w meczu o przedział 5-6 Wiktor prowadził 2:1 w setach i 6:2 w punktach. Szczęście dopisało jego przeciwnikowi i to zawodnik z Grodziska Mazowieckiego odszedł od stołu jako zwycięzca.