Od kilku dni z mysłowickiego dworca możemy codziennie dostać się do stolicy Czech. Leo Express na swoje bilety udostępnił atrakcyjne zniżki. Przykładowo drugi bilet na przejazd od poniedziałku do czwartku możemy dostać za darmo.

Pociągi odjeżdżają wczesnym rankiem ze stacji Kraków Główny i zatrzymując się m.in. w Krzeszowicach, Trzebini, Jaworznie, Mysłowicach, Katowicach, Tychach, Pszczynie i Zebrzydowicach do Pragi będą docierać kilka minut po godzinie 11.  Cała podróż zajmować będzie niewiele ponad 6 godzin. Z Mysłowic pociągi odjeżdżają codziennie o godz. 6.23. 

Ważne jest to, że czeski przewoźnik honoruje polskie zniżki i ulgi ustawowe. 

– Do granicy pasażerowie są objęci zniżką, która im ustawowo przysługuje. Zniżki są naliczane w momencie kupna biletu. Jeśli chodzi o studentów albo seniorów powyżej 65 roku życia, jest przewidziana na terenie Czech zniżka ustawowa w wysokości 75%. Studenci powinni posiadać legitymację ISIC. Seniorzy mogą skorzystać ze zniżki za okazaniem dowodu osobistego – informuje Paweł Łuczak z LEO Express.  

Codzienne kursy do Pragi rozpoczęły się 28 czerwca i trwają przez cały okres wakacyjny. Do Czech warto więc wybrać się z bliskimi. Wykorzystując przy zakupie kod promocyjny “LEOLATO” drugi bilet otrzymuje się za darmo. Zniżka obowiązuje na przejazdy w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki. Więcej informacji na temat promocji oraz rozkład jazdy znajdą Państwo na stronie przewoźnika.

Oprócz Pragi, której nikomu raczej nie trzeba przedstawiać, nasze pociągi zatrzymują się w Ostrawie w której warto zobaczyć Dolne Vitkowice. To stara huta, która została przerobiona na tereny rekreacyjne. Sporo naszych klientów odwiedza też ZOO w Ostrawie. Nasz pociągi zatrzymują się jeszcze w Pardubicach, znanych choćby z wyścigów konnych Wielka Pardubicka. Oprócz tego na trasie jest jeszcze Ołomuniec, urokliwe miasto z piękną barokową starówką – dodaje Paweł Łuczak.

Czeski przewoźnik w pociągach oferuje opiekę stewarda, bezpłatne napoje i przekąski, gniazdka elektryczne, darmowe wi-fi w całym pociągu, a także specjalny przedział dla najmłodszych wyposażony w gry i zabawki.