Były gry i zabawy ruchowe, ale i wyzwania dla bystrzaków! W Hali Widowiskowo-Sportowej w Mysłowicach odbyła się V Regionalna Zabawa Edukacyjna dla dzieci pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”.  Sportowe emocje, muzyka, doping i śmiech dzieciaków wypełniały całą halę.

Wydarzenie otworzył oficjalnie poseł na sejm RP Wojciech Król. W rywalizacji wzięli zaś udział nie tylko przedstawiciele mysłowickich szkół, ale również zaproszeni goście z okolic. Były quizy, wyścigi, zagadki i tańce, nie zabrakło też ulubieńca dzieci, policyjnego psa Sznupka.

Uczniowie rywalizowali w konkurencjach edukacyjnych utrwalających wiedzę o ruchu drogowym i bezpieczeństwie, a także w konkurencjach sprawnościowych, jak np. pokonywanie przeszkód.

Zabawa edukacyjna została zorganizowana we współpracy z mysłowicką policją, strażą miejską, strażą pożarną, Mysłowickim Ośrodkiem Kultury oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, natomiast nad zabawą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Mysłowice, Edward Lasok który ufundował puchary dla zwycięzców.